Mākslas nodaļas bērnu veidoto grāmatu dāvina 278 pirmklasniekiem
28.08.2019

Bauskas novada skolotāju konference, kurā piedalījās arī Bauskas Mūzikas un mākslas skolas (BMMS) pedagogi, 26.augustā notika Bauskas kultūras centrā. Apspriedē tika pārrunātas jaunā mācību gada aktualitātes, īpaši uzsverot kompetenču pieejā balstīta izglītības satura ieviešanu. Skolotāji noklausījās Latvijas Universitātes  pasniedzēja sociālā psihologa  I.Austera lekciju par stereotipiem. Sanāksmes darba kārtībā bija arī tēma par Latvijas skolu jaunatnes 12.Dziesmu un deju svētkiem, kas notiks 2020.gada jūlijā. Pedagogi varēja baudīt Rīgas saksofonu kvarteta lielisku koncertu.

Konferences turpinājumā pārsteigumu kolēģiem sagādāja BMMS direktore Anita Velmunska un viņas vietnieks Ainārs Pastors. Direktore prezentēja nupat iznākušo krāsojamo grāmatu “Instrumentu stāsti”. Tas jau ir otrais BMMS izdevums. Šīs vasaras prakses laikā BMMS mākslas nodaļas audzēkņi zīmēja dažādus mūzikas instrumentus, kas aplūkojami grāmatiņā. Izdevums ir tapis skolas sadarbībā ar biedrību “Bauskai un mūzikai”, kuras iesniegto projektu “Pirmā pirmdiena” finansēja Bauskas novada dome. BMMS vadība pašvaldībai pateicās par atbalstu un grāmatas pirmo eksemplāru pasniedza Bauskas novada domes priekšsēdētājam Arnoldam Jātniekam. Bauskas novada vispārizglītojošo skolu direktoriem BMMS uzdāvināja 278 krāsojamās grāmatas, kas 2.septembrī izglītības iestādēs tiks svinīgi pasniegtas pirmklasniekiem. Jauno izdevumu saņēma Bauskas sākumskola, Bauskas pilsētas pamatskola, Bauskas 2. vidusskola, Codes, Īslīces, Mežotnes, Vecsaules, Griķu pamatskola un Pamūšas speciālā pamatskola. BMMS mūzikas un mākslas nodaļas pirmklasniekiem un “Instrumentu stāstu” zīmējumu autoriem jauno izdevumu pasniegs grāmatas atvēršanas svētkos pirmajā skolas dienā.

Šovasar grāmatas veidošanā aktīvi iesaistījās gan BMMS audzēkņi, gan pedagogi. Paldies par vērtīgajām konsultācijām mūzikas skolotājām Ingai Bukšai, Antrai Rušmanei, Jolantai Veršinskai un Iecavas bērnu folkloras  kopas “Tarkšķi” vadītājai  Kristīnei Karelei! Sērijas pirmo grāmatu “Lietu stāsti”  BMMS izdeva 2018.gadā, sadarbojoties ar Bauskas muzeju un Bauskas novada domi. Izglītojošais izdevums ir adresēts jaunākā skolas vecuma bērniem. Nākamgad BMMS plāno krāsojamo grāmatu sēriju turpināt.

<< Oktobris 2019 >>