Mākslas skolotāji piedalās vērtīgā seminārā
29.04.2019

Bauskas Mūzikas un mākslas skolas (BMMS) direktores vietnieks Ainārs Pastors un seši skolotāji 26. aprīlī piedalījās Latvijas mākslas pedagogu seminārā „Mākslas laboratorija” Vecumniekos. Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru (LNKC)  to organizēja Vecumnieku mūzikas un mākslas skola (MMS) un biedrība „Latvijai un Vecumniekiem”.

Seminārs bija veltīts 2018./2019. mācību gada valsts konkursa „Dabas objektu vizuāla izpēte” analīzei. Konkursā piedalījās visu Latvijas mākslas un mūzikas skolu mākslas programmu audzēkņi. Valstī pavisam ir 101 šīs ievirzes skola. Kā jau iepriekš informējām, konkursa otrajā kārtā vairāk nekā 400 dalībnieku konkurencē BMMS 5. klases audzēkne Marta Tēraude saņēma atzinību..

Semināru Vecumnieku tautas namā, ko apmeklēja ap 200 mākslas skolotāju, atklāja Vecumnieku MMS direktore Iveta Lavrinoviča. Dalībniekus uzrunāja NLKC vizuālās mākslas izglītības eksperte, valsts konkursu organizētāja Ilze Kupča, centra direktora vietnieks kultūrizglītības jautājumos Andris Groza un Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals.

Savukārt Vecumnieku MMS semināra sagatavošanas komandas dalībniece Zane Onkele  aizraujoši iepazīstināja ar novada senatnes un kultūras vērtībām. Katrs  apmeklētājs saņēma ļoti neparastu piemiņas lietu – dzelzsrūdas gabaliņu, kas atrasts 17. gadsimta Riežu dzelzs manufaktūras vietā. Hercoga Jēkaba laikā Vecmuižas ( Vecumnieku) pagastā darbojās vērienīga dzelzsrūdas apstrādes ražotne. Vēstures fakts kļuva par iedvesmas avotu Vecumnieku MMS pedagoģei Antrai Gustsonei un viņas audzēkņiem, kuri skolas vestibila dekoram dzelzsrūdas simbolu izgatavoja palielinātā versijā, pielietojot papjēmašē tehniku.

Vecumniekos „Mākslas laboratorija” darbojās vērienīgi un oriģināli. Skolas viss personāls iejutās laborantu tēlos, bet Vecumnieku MMS mākslas nodaļas skolotājs Kārlis Ulmanis ritmiskas mūzikas pavadījumā uz tautas nama skatuves demonstrēja improvizētu ”alķīmiķa” laboratoriju. Vēlāk āra terasē Vecumnieku MMS pedagogs, jaunais čellists Mareks Radzēvičs semināra dalībniekus iepriecināja savā muzikālajā laboratorijā.

Radošā gaisotne veicināja brīvu, atklātu domu apmaiņu. Vairāku Latvijas mākslas skolu pedagogi demonstrēja 14 prezentācijas, atainojot valsts konkursa darbu veidošanas procesa nianses savās izglītības iestādēs. Viņi dalījās pieredzē par dažādām neierastām metodēm, kas ikdienas mācību procesā arī turpmāk var noderēt kolēģiem.

Ilze Kupča, LNKC vizuālās mākslas izglītības eksperte, uzsver, ka ik gadu aizvien vairāk skolotāju vēlas demonstrēt prezentācijas, un tas ir simptomātisks rādītājs – tiešs pierādījums valsts konkursu lietderībai. Konkursi ir kļuvuši par pedagogu un audzēkņu izaugsmes laboratoriju, lielisku iespēju pārvarēt klišejisku domāšanu, bailes būt nepareiziem un pieņemt radošo brīvību netradicionālās izpausmēs. Turklāt valsts konkursi ļoti veicina kopības apziņu būt ideju vienotā plūsmā ar citiem – vienalga, kurā Latvijas vietā skola atrastos. Semināra noslēgumā atziņās dalījās arī valsts konkursa žūrijas eksperti.

Bauskas Mūzikas un mākslas skolas pedagogi pateicas Vecumnieku MMS komandai par lieliski organizēto semināru.

<< Augusts 2019 >>